Kasy fiskalne POSNET, NOVITUS i Fawag w Kaliszu !. Drukarki fiskalne.

Kasy fiskalne – sprzedaż, instalacja, programowanie i fiskalizacja. Serwis kas z kopią elektroniczną i on-line. Kalisz, Sieradz, Turek, Pleszew, Ostrów Wlkp.

Godziny pracy

Poniedziałek-piątek

08:00 - 18:00

Sobota

10:00 - 14:00

Rodzaje kas fiskalnych

Obecnie na rynku znajdziesz trzy główne typy kas fiskalnych, które różnią się swoimi funkcjonalnościami. Pierwszym rodzajem są kasy z papierową kopią paragonu, które pierwotnie pojawiły się na rynku w latach 90. XX wieku. Cechą charakterystyczną tych kas jest zastosowanie dwóch papierowych rolek. Te urządzenia umożliwiały wydruk paragonu dla klienta oraz kopię dla urzędu skarbowego. Jednak obecnie kasy z papierową kopią nie są już produkowane ani dostępne w sprzedaży.
Drugim typem są kasy z kopią elektroniczną, które wykorzystują jedną rolkę papierową do wydruku paragonów dla klientów. Kopie dokumentów są zapisywane na karcie pamięci SD, umożliwiając użytkownikowi oraz urzędowi skarbowemu dostęp do danych. Ten rodzaj kas pozwala również na generowanie dodatkowych zestawień sprzedaży. Te kasy też nie są już produkowana ani nie są dostępne w sprzedaży.
Najnowszym rozwiązaniem są kasy online. Musisz zapewnić im stałe połączenie z internetem gdyż regularnie przesyłają one informacje o sprzedaży do Centralnego Repozytorium Kas. CRK jest częścią systemu informatycznego Ministerstwa Finansów. Ponadto, kasy online współpracują z szerszym zakresem urządzeń zewnętrznych, takich jak terminale płatnicze. Stanowi to istotną zaletę w porównaniu do starszych modeli kas fiskalnych.

Kasy fiskalne online

Aby korzystać z kasy fiskalnej online musisz ją podłączyć do internetu. Istnieje kilka sposobów zapewnienia połączenia z siecią internetową:

  • Przewodowe połączenie internetowe,
  • Bezprzewodowe połączenie WiFi,
  • Bezprzewodowe połączenie GPRS (poprzez sieć komórkową).

Jeśli prowadzisz punkt sprzedaży w miejscu, gdzie trudno jest uzyskać dostęp do internetu, na przykład na bazarze lub w kiosku, oferujemy rozwiązanie dopasowane do Twoich potrzeb. Nasze kasy fiskalne wyposażone są w fabrycznie wbudowany modem GPRS oraz kartę SIM od operatora GSM, co umożliwia korzystanie z internetu praktycznie w każdej lokalizacji. Dzięki temu możesz swobodnie korzystać z kasy online. Kasa automatycznie łączy się z centralną bazą danych w Centralnym Repozytorium Kas i przekazuje wymagane informacje dotyczące sprzedaży, w tym dokumenty fiskalne, niefiskalne oraz informacje o przeprowadzonych przeglądach ustawowych.
Kasa fiskalna online, mając stałe połączenie z internetem, może również zdalnie i automatycznie aktualizować swoje oprogramowanie. To istotne, ponieważ producent może wprowadzić poprawki, uzupełnienia lub nowe funkcjonalności bez konieczności interwencji serwisanta. W przeciwieństwie do tradycyjnych kas fiskalnych, kasa online sama pobierze i zainstaluje aktualizacje, co eliminuje dodatkowe koszty związane z naprawami lub modernizacją urządzenia.
Podsumowując, korzystając z kasy fiskalnej online, możesz mieć pewność, że Twój system jest zawsze aktualny i gotowy do pracy, a wszelkie ulepszenia są dokonywane automatycznie, bez dodatkowych kosztów dla Ciebie.

Kasa fiskalna Novitus Nano II Online

Kasa Nano II Online wyróżnia się kompaktowymi rozmiarami i ergonomicznym designem, co sprawia, że doskonale sprawdza się w różnorodnych miejscach sprzedaży. Kasę spotkasz w gabinetach lekarskich, kancelariach prawniczych, salonach kosmetycznych, fryzjerskich oraz w handlu mobilnym. Standardowo wyposażona w interfejs internetowy kablowy (Ethernet, RJ45) oraz bezprzewodową kartę WiFi. Kasa Nano II Online oferuje także opcję montażu modemu GPRS. Dzięki temu rozwiązaniu, klientom, którzy jeszcze nie zdecydowali się na sposób komunikacji z internetem, proponujemy ten model, który zapewnia elastyczność w różnych lokalizacjach.
Nowy design oraz dodatkowe klawisze funkcyjne ułatwiają z pewnością wykonywanie często używanych operacji. Jednym klawiszem możesz zrobić raport dobowy, umieścić numer NIP odbiorcy na paragonie. Dlatego masz zapewnioną szybszą i bardziej intuicyjną obsługę.
Dostępna jest również wersja kasy Nano II Online z fabrycznie zamontowanym modemem GPRS i kartą SIM w sieci Orange, wraz z pakietem internetowym na 24 miesiące. Zapewnia to stały i bezpłatny dostęp do internetu przez dwa lata.
Podobnie jak w przypadku modelu Posnet Mobile Online, kasa Nano II Online umożliwia drukowanie logo firmy lub innych grafik w nagłówku paragonu.
Warto również zauważyć, że kasa Nano II Online wyposażona jest w wydajny akumulator, który pozwala na wydrukowanie nawet 3000 paragonów bez konieczności zasilania zewnętrznego.

Kasa fiskalna NOVITUS NANO II Online
POSNET BINGO Max Online

Kasy fiskalne POSNET BINGO MAX online

Bingo Max to kasa fiskalna o legendarnym historii, która teraz pojawiła się w nowym, ulepszonym wydaniu. Znana jest ze swojej niezawodności i prostoty obsługi dzięki ergonomicznemu układowi klawiszy. Dlatego jest idealnym rozwiązaniem dla firm działających w punktach stacjonarnych z dostępem do kablowego internetu.
Kasa BINGO Max online standardowo wyposażona jest w złącze RJ45, co sprawia, że jest idealna dla kiosków, sklepów osiedlowych oraz mniejszych placówek handlowo-usługowych. Niezawodna klawiatura sprawia, że kasy Bingo są również popularne w warsztatach samochodowych, szkołach nauki jazdy, lokalach gastronomicznych i salonach kosmetycznych. Dodatkowo, opcjonalnie kasę fiskalną Posnet Bingo Max możemy wyposażyć w kartę bezprzewodową WiFi lub modem GPRS, co zwiększa jej funkcjonalność i elastyczność.
Bingo Max doskonale współpracuje z terminalem płatniczym Netpay, umożliwiając obsługę płatności bezgotówkowych.

Kasa fiskalna Posnet Ergo Online

Ergo Online to urządzenie o wysokiej funkcjonalności, które może działać samodzielnie lub być integralną częścią systemu kasowego. Współpracuje z różnymi urządzeniami, niezbędnymi w prowadzeniu działalności handlowej. Takimi jak komputer, czytnik kodów kreskowych, waga i szuflada. Dodatkowo, wersja rozszerzona kas posiada interfejsy komunikacji bezprzewodowej, takie jak WiFi, Bluetooth i modem 3G, co znacznie ułatwia pracę.
Posnet wyposażył kasę w drukarkę termiczną z łatwą wymianą papieru. Proces wymiany papieru jest bardzo prosty i zajmuje zaledwie kilka sekund, co pozwala na szybką kontynuację pracy.
Kasę fiskalną Ergo Online możesz również połączyć z dedykowaną wagą elektroniczną Posnet. Waga działa w symbiozie z kasą, co umożliwi Ci wykonywanie funkcji takich jak tarowanie i zerowanie bezpośrednio za pomocą klawiatury kasy. Wskazania wagi widzisz na wyświetlaczach operatora lub klienta, co przyspiesza proces sprzedaży.
Dlatego dzięki tym funkcjom Posnet Ergo Online stanowi kompleksowe i efektywne narzędzie do zarządzania sprzedażą. Ponadto podnosi komfort pracy i skracające czas obsługi klienta

Kasa fiskalna POSNET ERGO
Drukarki fiskalne Kalisz - DEON online

Drukarka fiskalna NOVITUS DEON Online

Drukarka fiskalna DEON LAN Online to nowoczesne rozwiązanie, które oferuje zaawansowaną technologię w ergonomicznej obudowie, zapewniając wygodę użytkowania. Zdecydowanie polecamy ją firmom prowadzącym sprzedaż z wykorzystaniem komputerów lub laptopów. Pomimo swoich kompaktowych rozmiarów, drukarka oferuje szerokie możliwości. Dzięki połączeniu z CRK za pomocą karty LAN Ethernet, drukarka fiskalna DEON Online bezproblemowo przesyła dane do serwerów Ministra Finansów.
Jedną z istotnych cech tego urządzenia jest możliwość bezpośredniego drukowania faktur VAT z programu do fakturowania. Eliminując to potrzebę posiadania dodatkowej drukarki. Jest to szczególnie korzystne dla przedsiębiorców, którzy zmagają się z ograniczoną przestrzenią. Czyli w miejscach takich jak bazary, wysepki w marketach czy kioski.
Podsumowując, drukarka fiskalna DEON Online to nie tylko efektywne narzędzie do generowania dokumentów sprzedaży. Ale także przyjazne użytkownikowi rozwiązanie, które dostosowuje się do potrzeb współczesnego biznesu.

 

 

KASY fiskalne POSNET mobile Online

To zdecydowanie najmniejsza kasa fiskalna dostępna na polskim rynku. Dzięki swoim niewielkim wymiarom, urządzenie mieści się dosłownie wszędzie – w teczce, torebce, a nawet w kieszeni. Co więcej, kasa jest wyposażona w bezprzewodowe interfejsy komunikacyjne, co pozwala na wygodną obsługę. Możesz wybierać między wersją kasy z WiFi/Bluetooth a wersją z GPRS z kartą SIM. Warto jednak zaznaczyć, że wyboru tego musisz dokonać na etapie zamówienia, gdyż późniejsza wymiana interfejsów jest niemożliwa. To istotne, abyś podczas zakupu kasy fiskalnej zdecydował, jaki sposób komunikacji z internetem jest przez Ciebie preferowany. Wersja urządzenia z modemem GPRS jest fabrycznie wyposażona w aktywowaną kartę SIM z abonamentem na 100 miesięcy. Dzięki temu nie ponosisz dodatkowych kosztów związane z dostępem do internetu przez cały czas użytkowania kasy.
Innym istotnym elementem jest wydajny akumulator, który umożliwia wydrukowanie nawet 8000 paragonów bez  dodatkowego zasilania. Akumulator możesz ładować za pomocą dołączonego zasilacza zewnętrznego, kabla USB podłączonego do komputera lub ładowarki samochodowej. Dodatkowo, oprogramowanie zainstalowane w kasie fiskalnej pozwali Ci na drukowanie dowolnej grafiki, na przykład logo firmy. Taki wydruk nadaje paragonom bardziej profesjonalny wygląd.
Reasumując, wszystkie te cechy sprawiają, że kasa Mobile Online jest nie tylko wyjątkowo praktyczna, ale również zapewnia profesjonalny wizerunek Twojej firmy.

Kasy fiskalne Kalisz - POSNET Mobile online

Kto musi zainstalować kasę online i kiedy ?

W Polsce obowiązek posiadania kasy fiskalnej dotyczy szerokiego spektrum przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą. W skrócie, muszą ją posiadać osoby fizyczne, spółki cywilne oraz osoby prawne, które prowadzą sprzedaż towarów lub usług na rzecz konsumentów lub podmiotów nieprowadzących działalności gospodarczej. Dotyczy to zarówno sprzedaży stacjonarnej, jak i mobilnej, obejmując szeroki zakres branż, od gastronomii i handlu detalicznego po usługi medyczne czy edukacyjne. Wartościowe informacje na ten temat znajdziesz w ustawie o podatku od towarów i usług oraz w odpowiednich rozporządzeniach Ministerstwa Finansów. Jeśli prowadzisz działalność objętą obowiązkiem posiadania kasy fiskalnej, konieczne jest jej nabycie i zarejestrowanie przed rozpoczęciem sprzedaży.

HALO tu Kalisz

SKONTAKTUJ się z nami

ADRES:

Firma Informatyczna ELPRO-Bis Sp. z o. o.
62-800 Kalisz
ul. Sukiennicza 5A
NIP: 6181002341
KRS: 0000113928

(C)  Copyright 2024 by ELPRO-Bis Sp. z o. o.